Zmiany skórne na piersiach. Kiedy powinny niepokoić?

Zmiany skórne na piersiach. Kiedy powinny niepokoić?

Redakcja

2016-09-03

brak komentarzy

Zmiany występujące na skórze piersi mogą być skutkiem zarówno schorzeń skóry, oraz zmian zachodzących w tkankach. A jak sytuacja się ma, gdy mowa o piersiach o różnej wielkości? Wyjaśniamy!

Zmiany skórne piersi

Na skórze mogą objawiać się te będące konsekwencją infekcji skóry (przykładowo zapalenie mieszków włosowych, powiązane z grzybicą), alergii (grudki lub swędzące bąble). W owej okolicy mogą pojawiać się również zmiany nowotworowe, przykładowo w przebiegu czerniaka lub raka skóry. Objawem zaawansowanego raka piersi okazuje się tzw. skórka pomarańczowa, będąca efektem zablokowania niewielkich limfatycznych naczyń przez komórki rakowe.

Prowadzi do lokalnego obrzęku z uwydatnionymi maleńkimi wklęsłościami skóry, co przywołuje skórkę pomarańczy. W przebiegu zaawansowanego raka piersi może objawić się również naciek skóry piersi lub wrzody. Zaczerwienienie może okazać się rezultatem stanu zapalnego, często występującej dolegliwości kobiet karmiących piersią, ale również, w rzadkich sytuacjach – raka zapalnego piersi. Dochodzi wówczas do obrzęku, zarumienienia i wzrostu ucieplenia skóry piersi.

Zmiany wielkości piersi

Małe zróżnicowanie rozmiaru piersi okazuje się często spotykanym zjawiskiem u nastolatek i młodych kobiet. U poszczególnych rozmiary piersi mogą odbiegać choćby o jedną miseczkę. Są mimo wszystko przypadki, w których rozbieżności mogą mieć przyczyny chorobowe. W zespole Polanda, rzadkim zaburzeniu wad wrodzonych pojawia się dysproporcja będąca wynikiem jednostronnego niedorozwoju piersiowego mięśnia, piersi lub brodawki. Diagnozę stawia się na podstawie badania medycznego i badania USG, a leczenie polega na operacyjnej rekonstrukcji klatki piersiowej. Powinno się również nadmienić o zwiększeniu lub zniekształceniu jednej z piersi w trakcie zaawansowanego raka piersi.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 276 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobietaZdrowy styl życia