Właściwości rokitnika

Właściwości rokitnika

Redakcja

2017-08-03

brak komentarzy

Zawarte w dużych proporcjach w owocach rokitnika wit. C a także E i sterole pochodzenia roślinnego zmniejszają zakres "złego" cholesterolu LDL, który wyzwala do modyfikacji miażdżycowych, a dalej do schorzeń, takich jak, między innymi choroba wieńcowa (niedokrwienna mięśnia sercowego), udar mózgu a także zawał mięśnia sercowego. Dodatkowo udokumentowano, że sam kwas askorbinowy obniża ciśnienie krwi. Takie same cechy ma potas, jakiego także nie brakuje w tych jesiennych owocach. Ponieważ rokitnik okazuje się polecany ludziom zmagającym się z nadciśnieniem tętniczym, oraz w zapobieganiu owemu schorzeniu.

Konsumowanie owoców rokitnika może przeciwdziałać także krwawieniom 

Są one ponieważ bogate w wit. K, która okazuje się nieodzowna do produkcji w wątrobie protrombiny (czynnika II), która ogrywa najistotniejszą rolę przy krzepnięciu krwi. Pod kątem obecności owej wit. rokitnik przewyższa inne korzenie z niej słynące - czarną aronię, jarzębinę, dziką różę a także czarną porzeczkę.

Olej z rokitnika na wrzody a także zgagę

Współczesna fitoterapia zaleca doustne używanie oleju rokitnikowego przy zgadze, oraz w chorobie wrzodowej organizmu a także dwunastnicy (obecnie w wielu rosyjskich szpitalach stosuje się olej rokitnikowy wspomagająco w trakcie kuracji wrzodów). Przyczynia się on do znacznego spadku kłopotów bólowych i przyspiesza gojenie się wrzodów. Przy tego rodzaju schorzeniu olej rokitnikowy poleca się używać 3 razy na dzień, po 1/2 małe łyżeczki (do 10 ml na dzień!) pół godziny bezpośrednio przed potrawą. Jednak bezpośrednio przed jego wykorzystaniem trzeba przedyskutować się ze specjalistą.

WAŻNE! Przeciwwskazaniem do aplikowania oleju rokitnikowego znajdują się stany zapalne trzustki a także wątroby i zdecydowane w smaku zapalenie pęcherzyka żółciowego a także kamica żółciowa.

Rokitnik na reumatoidalne zapalenie stawów

Owoce a także napary z liści rokitnika, z uwagi na zawartość danych w beta-karotenu a także flawonoidów, znajdują się używane w stanach zapalnych, między innymi układu trawiennego, śluzówki a także dziąseł, oraz w kwestii reumatoidalnego zapalenia stawów (gośćca). Substancje aktywne występujące w rokitniku niwelują kłopoty reumatyczne, np. ból, sztywnienie a także zmniejszenie ruchomości stawów.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 267 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby