Właściwości kopru włoskiego

Właściwości kopru włoskiego

Redakcja

2017-04-24

brak komentarzy

Koper włoski, czyli fenkuł, dzięki swoim cechom terapeutycznym już dawno znalazł wykorzystanie w medycynie witalnej. W starożytnej Grecji a także Rzymie zastosowano go przeciw kolkom, bólom głowy a także w schorzeniach cery. Podobno gladiatorzy tuż bezpośrednio przed walką nacierali własne tkanka mięśniowa wyciągiem z nasion fenkułu, ponieważ wierzyli w ich wzmacniające właściwości. Teraz nasiona kopru włoskiego a także występujący w nich olejek używa się między innymi w chorobach układu trawiennego. Powszechnie stosuje się herbatkę z owoców kopru włoskiego na niestrawności, oraz na kolki u niemowlaków. Jednak występujący w mikstury olejek ma właściwości estrogenne, wobec tego zdania na temat jego aplikowania u dzieci, kobiet w stanie błogosławionym a także karmiących znajdują się podzielone.

Z kolei w diecie wykorzystanie znalazły bulwy kopru włoskiego, którzy także posiadają dużo drogocennych składników (szczególnie potas, wit. K a także C).

Koper włoski (fenkuł) na dolegliwości układu oddechowego

Koper włoski pobudza wielkość wydzieliny oskrzelowej a także redukuje jej gęstość, oraz przywraca odpowiednią aktywność nabłonka rzęskowego, wobec tego w ziołolecznictwie stosuje się go jako artykuł wykrztuśny. Oprócz tego zwalcza drobnoustroje. Współczesna fitoterapia zaleca żucie nasion fenkułu między innymi w przebiegu grypy. Koper włoski zaleca się także przy zapaleniu jamy ustnej a także w aftach.

Za pomocą oddziaływaniu wykrztuśnemu, oraz przeciwgorączkowemu a także napotnemu, fenkuł świetnie zaleca się w walce z grypą. Olejek koprowy z odrobiną mleka a także miodu okazuje się wykorzystywany jako artykuł wykrztuśny w dolegliwościach dróg oddechowych. Pomocne pozwalają okazać się także inhalacje z zastosowaniem olejku z kopru włoskiego. Starczy do miski z ciepłą wodą dorzucić parę kropel olejku, potem nakryć głowę ręcznikiem, pochylić się nad naczyniem a także wdychać opary. Inhalacja nie musi przebiegać więcej aniżeli kwadrans.

Koper włoski (fenkuł) na kobiece kłopoty

Podobno koper włoski może pomóc pobudzić miesiączkę, złagodzić objawy klimakterium, zwiększyć zakres libido (ziele a także owoc sądzono w medycynie ludowej za afrodyzjak), a choćby uprzyjemnić poród, mimo wszystko do owej pory nie przeprowadzono eksperymentów naukowych, które potwierdziłyby owe doniesienia.

Olejek z kopru włoskiego na pasożyty

W ziołolecznictwie olejek eteryczny z kopru włoskiego stosuje się zewnętrznie, ponieważ funkcjonuje bakteriobójczo i przeciwpasożytniczo na świerzbowce a także wszy.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Man Pride w promocji:
Man Pride
399 zł 185 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 268 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaChoroby