Oznaki nadwyżki cukru w diecie

Oznaki nadwyżki cukru w diecie

Redakcja

2016-09-03

1 komentarz

Cukier w diecie nie tylko powoduje tycie, ale i próchnicę zębów oraz podwyższa poziom cholesterolu ww krwi. Mało tego - niekorzystnie wpływa na cerę.

Kłopoty z cerą

Ostatnie badania poświadczają fakt wzmocnienia się zmian trądzikowych wskutek nadużywania węglowodanów. Dieta, która bywa bogata w cukry proste, prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej. Jak wiadomo, jest to najczęściej występująca przyczyna pojawiania się mankamentów na skórze. Jeżeli masz kłopoty z cerą, postaraj się zredukować słodzenie oraz skontroluj, czy to pomoże pokonać dolegliwe problemy.

Badacze przekonują, że już po 7 dniach wykluczenia węglowodanów z diety, skóra staje się promienna, zyskuje zdrowy kolor, a pryszcze znikają.

Zwiększony poziom cholesterolu

Według eksperymentów amerykańskich naukowców, nadmiar węglowodanów może zminimalizować ilość dobrego cholesterolu, na rzecz tego złego. Autorzy wymienionej pracy wskazują, że cukry proste stymulują organizm do produkowania triglicerydów oraz cholesterolu LDL. Zredukowanie cukru spowoduje, że obronisz się przed groźnymi dolegliwościami, przykładowo miażdżycą. Jeżeli na wynikach swoich badań dostrzeżesz nazbyt wysoki poziom cholesterolu w krwioobiegu, powodem może okazać się nazbyt słodka dieta.

Próchnica

Ten kłopot dotyczy zwłaszcza dzieci, które z chęcią sięgają po wszelkiego typu słodkości. W szczególności groźne oraz powodujące próchnicę są cukry, które posiadają w swoim składzie sacharozę oraz maltozę. Są one dostępne w lizakach, cukierkach, dżemach, ale również w przesłodzonych płatkach śniadaniowych. Należy również przykuć uwagę na gumy rozpuszczalne, które najczęściej przez dłuższy moment zalegają między zębami malucha. Zdecydowanie warto zadbać o regularną i staranną higienę jamy ustnej, a sklepowe słodkości zastąpić przykładowo owocowymi przysmakami naszykowanymi w domu.


Dodaj komentarz

Komentarze

lucjaplejko

2016-10-14 10:31:21


otóż to! właśnie ludzie często zapominają o tym, że cukier to nie tylko tycie, ale wiele innych ciężkich przypadłości. cera to jeszcze pikuś ale cholesterol to już gorsza sprawa.

OdchudzanieDietaZdrowy styl życia