Niepokalanek mnisi - cudowne właściwości lecznicze dla kobiet!

Niepokalanek mnisi - cudowne właściwości lecznicze dla kobiet!

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Niepokalanek mnisi to zioło znane przede wszystkim z własnej efektywności w kuracji PMS i regulacji procesu miesiączkowego. Służy również w łagodzeniu symptomów przekwitania i wspiera efekt laktacji.

Niepokalanek mnisi złagodzi symptomy PMS

Mimo że niepokalanek mnisi sam nie posiada hormonów ani składników hormonopodobnych, to zbawiennie rzutuje na gospodarkę hormonów i stabilizuje cykl miesiączkowy u pań. Jak to możliwe? Podstawowym elementem korzenia są diterpeny, które aktywizują uwalnianie prolaktyny (hormon wydzielany w przysadce mózgowej). Dysfunkcyjny rozwój poziomu prolaktyny jest odpowiedzialny za kłopoty powiązane z PMS, np.: rozchwianie emocjonalne, ból talii, ból głowy czy bolesność piersi. Jeżeli próbowałaś już wszystkiego a problemy nie ustąpiły - opłaca się skosztować ekologicznego leku, który funkcjonuje również na powody ćwiczenia wytrzymałościowe skutki napięcia.

Niepokalanek mnisi wspiera laktację

Niepokalanek mnisi należy do zespołu ziół działających prolaktogennie (między innymi obok kozieradki, bernardynka czy kopru włoskiego). Stymulując uwalnianie prolaktyny, wpływa do zmian w produkcji mleka w gruczołach mlekowych. Gdy ilość wytwarzanego mleka jest niewystarczająca i nie wynika to z czynników przyczyniających się do leczniczych czy nieodpowiedniego sposobu konsumowania - trzeba dołączyć do kuracji odchudzającej elementy pobudzające laktację, tzw. galaktogogi. Przynależą do nich między innymi suplementy pochodzenia roślinnego (na przykład z ziół herbaty laktacyjne z zastosowaniem niepokalanka mnisiego).

Niepokalanek mnisi na symptomy przekwitania

Etapowe obniżenie ilości produkowanych hormonów płciowych jest przyczyną problemów towarzyszących przekwitaniu. Początkowe objawy przekwitania da się zauważyć już około 45. roku życia. Przynależy do nich niesystematyczne krwawienia miesiączkowe, uderzenia gorąca, kołatanie serca i asomia. Niepokalanek mnisi przywraca odpowiedni balans hormonów i jednocześnie wspiera w złagodzeniu problemów powiązanych z manopauzą u kobiet. 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowy styl życia