Jama ustna a dolegliwości

Jama ustna a dolegliwości

Redakcja

2016-12-21

brak komentarzy

Przykry zapach z ust, niekorzystny posmak, biały osad na języku? Nie lekceważ owych problemy, bowiem może to być symptom groźniejszych problemów. Zobacz, o czym mogą dowodzić zmiany w jamie ustnej?

Posiadasz grzybicę

W większości osób biały osad na podniebieniu nie oznacza nic groźnego. Udokumentowano, że delikatne zmiany kolorytu są wpisane w fizjologię ciała. Przytrafiają się mimo wszystko przypadki, gdy może okazać się przejawem licznych dolegliwości. Przeważnie tyczy się to grzybicy lub stanu zapalnego jamy ustnej. Jeśli podejrzewamy grzybicę, nie zwlekajmy z wizytą. 

Posiadasz cukrzycę

Cukrzyca to bardzo groźna choroba, na którą choruje nawet 3 mln Polaków. Jednym z jej symptomów może być zły stan dziąseł. Z jakiego powodu tak jest? Dziąsła krwawią, robią się obrzmiałe oraz nadmiernie wrażliwe, bo ulega zmianiom gęstość oraz skład śliny, w zależności od poziomu cukru w krwioobiegu. Jeżeli dostrzeżesz u siebie zbliżone symptomy, nie czekaj z wizytą u specjalisty, który musi zlecić badania potwierdzające lub wykluczające cukrzycę.

Cierpisz na deficyt witamin

Witaminy oraz substancje mineralne to składniki konieczne do właściwego funkcjonowania organizmu. Wobec tego opłaca się zwrócić uwagę, czy niewielkie, ale trudno gojące się ranki wyłaniające się w jamie ustnej lub notoryczne zakażenia, krwawienie dziąseł lub swędzenie języka to z całą pewnością nie objaw braku witamin. Największe kłopoty występują, gdy dochodzi do braku żelaza organizmie. W kącikach ust mogą objawić się wówczas nieduże ranki – tzw. zajady – na podniebieniu oraz dziąsłach powstają nieduże błyszczące oraz gładkie brodawki. Zanikają po uzupełnieniu poziomu owego pierwiastka.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 194 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Choroby