Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Redakcja

2016-09-21

brak komentarzy

Jeżeli twój poziom cukru w krwioobiegu przybliża się do niebezpiecznej granicy, nie wpadaj w panikę. Należy dołączyć parę zmian, a nigdy jej nie przekroczy. Właściwa dieta zmniejszy zakres glukozy wdodaje krwi.

Ile cukru, a więc glukozy

Cukier bada się na czczo, a więc przynajmniej 8 h po ostatnim jedzeniu. Dobre nasycenie cukru w krwioobiegu zdrowego człowieka to od 60 do 100 mg%. Jeżeli po jednokrotnym zbadaniu okaże się, że cukier okazuje się wyższy, nie musi to w ogóle sugerować schorzenia. Opłaca się mimo wszystko przedyskutować taki rezultat z specjalistą, okazać się może zleci on dalsze ostatnie badania. Jeżeli po powtórnej kontroli okaże się, że cukier sięga powyżej 100 mg%, zaleca się przedyskutować się z specjalistą diabetologiem. Może on zlecić dodatkowo badanie poziomu cukru na czczo oraz 2 godziny po jedzeniu.

Ruszaj się codziennie - obniżysz poziom cukru

Przypatrz się, jak prezentuje się twój dzień. Jeżeli cała codzienna fizyczna sprowadza się do drogi od parkingu oraz auta, do windy a także do drzwi domu, masz wiele do zrobienia. Dużo analiz wskazuje, że regularny, umiarkowany fizyczny rzutuje szczególnie pozytywnie na tolerancję glukozy oraz oddziaływanie insuliny.

Pilnuj wagi, jedz z głową, by zredukować ilość cukru

Zważ się oraz przy udziale wskaźnika wagi (BMI) oceń własną masę – współczynnik BMI obliczamy, dzieląc masę w kilogramach przez rozwój w metrach podniesiony do kwadratu. Jeśli twój BMI przewyższa 25, oznacza to, że musisz wyeliminować niepotrzebne kilogramy. Analizy dowiodły, że obniżenie masy wpływa do normalizacji dysfunkcji gospodarki węglowodanowej. Jeśli BMI przewyższa 30, dobrze już zrobić użytek z porady specjalisty lub lekarza-dietetyka.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietaZdrowy styl życiaChoroby