Infekcje okolic intymnych w ciąży

Infekcje okolic intymnych w ciąży

Redakcja

2016-12-21

brak komentarzy

Infekcje okolic intymnych w ciąży mogą mieć niezdrowy wpływ na płód. Nieleczone infekcji grzybicze czy bakteryjne dróg rodnych są powodem przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego a także wydania dziecka na świat bezpośrednio przed terminem. Ich notoryczne występowanie w trakcie ciąży jest wywołane rozpulchnieniem a także przekrwieniem komórek ciała dróg rodnych. Mogą pokazać się już w 1 trymestrze oraz pojawiać choćby parę razy w okresie dziewięciu miesięcy. U pań w ciąży zdecydowanie częściej powstają grzybicze zakażenia pochwy. 

Grzybica pochwy w ciąży

Tego zakażenia pochwy w ciąży leczy się reguły prosto a także bardzo błyskawicznie.Zakażenia grzybicze atakują wówczas, gdy panie posiadają mniejszą odporność lub przeszły antybiotykoterapię. Do kluczowych symptomów grzybicy pochwy przynależą upławy, swędzenie i świąd sromu. Przy pojawieniu się owych problemów trzeba niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem. Nie powinno się leczyć się na własną dłoń, bo co poniektóre tabletki bez recepty mogą niekorzystnie oddziaływać na płód. Pacjentkom z grzybiczym zakażeniem pochwy przepisuje się zazwyczaj suplementy doustne i globulki dopochwowe. Kuracja trwa jakieś 2 tygodni. Przy ostrej infekcji grzybiczej zaleca się utrzymać wstrzemięźliwość seksualną do czasu kompletnego wyleczenia.

Bakteryjne zapalenie pochwy w ciąży

Bakteryjne zakażenia pochwy są przeważnie groźniejsze niż zakażenia grzybicze. Do kluczowych symptomów przynależą: upławy, niemiły aromat wydzieliny pochwowej, swędzenie a takżeswędzenie sromu. Zakażenia bakteryjne mogą wywołane alergią lub zmianami na tle hormonalnym. Leczeniem musi być objętanie jedynie kobieta, ale dodatkowo jej partner seksualny. Odradza się współżycie płciowe do momentu wyleczenia. Nieleczone bakteryjne zarażenie pochwy może przejść w długotrwały stan oraz powodować dotkliwe powikłania.

Zapobieganie zakażenia pochwy

By zapobiec zakażeniom pochwy w ciąży, trzeba:

  • przyjmować tabletki z kwasem mlekowym,
  • myć się płynami do higieny intymnej o kwaśnym pH,
  • nosić bawełnianą bieliznę,
  • podmywać się dziennie w bidecie.

Nie wskazane są nasiadówki a także irygacje, ponieważ uszkadzają całkowicie florę bakteryjną pochwy. Zabronione są dodatkowo długie prysznice w ciepłej wodzie. Powinno się się wystrzegać substancji aromatycznych, które mogą spowodować stany zapalne. Podmywać trzeba się ręką, a nie gąbką czy myjką, ponieważ stanowią one siedlisko drobnoustrojów. Istotna jest systematyczna wymiana bieliźnianych wkładek higienicznych.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 186 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kobieta