Dlaczego nie opłaca się usunąć chleba z diety

Dlaczego nie opłaca się usunąć chleba z diety

Redakcja

2016-09-30

1 komentarz

Badania statystyczne GUS mówią, że jeszcze w 2000 r. statystyczny Polak zjadał 6,61 kg chleba w ciągu miesiąca, a 15 lat później już jedynie 3,75 kg. Według raportu „Zmiany preferencji Polaków w zakresie konsumpcji żywności”, mniejsza ilość chleba w diecie powiązana jest ze wzrostem powodzenia diet bez glutenu. I choć na celiakię, a więc nietolerancję choruje wyłącznie jeden procent społeczności, niechęć do glutenu okazuje się coraz bardziej rozpowszechniona.

Na zdolność zapamiętywania i koncentracji

Wyroby piekarskie to bogactwo witamin z grupy B i węglowodanów – w szczególności niezbędnych paniom. Ostatnie badania wykonane przez Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne wykazały, że brak węglowodanów w diecie kobiet zdecydowanie utrudniło im orientację w terenie. Braki miały również wpływ na rozwikłanie zadań w przestrzeni. Witaminy E i te z grupy B, które znajdziemy w pieczywie są konieczne do ochrony całego ciała bezpośrednio przed zaburzeniami pamięci, w tym bezpośrednio przed dolegliwością Alzheimera.

Polepsza humor

Pieczywo jest nie wyłącznie smakowite, lecz również polepsza humor. W składzie pszennych i żytnich chlebów jest magnez – odżywczy związek niwelujący stresujące sytuacje, które funkcjonuje jak delikatny przeciwdepresant. Chleb to również bogactwo włókna pokarmowego, które dezynfekując ciało z toksyn, koi nerwy. W ten sposób polepsza się sprawność układu trawiennego. W zdrowych jelitach wydzielane jest zaś 80 proc. serotoniny, a więc hormonu szczęścia.

Zwiększa poziom siły i spowalnia starzenie

Obalamy nieprawda dotyczący nakazu rezygnacji z chleba na diecie. Spożycie paru kromek tygodniowo nie spowoduje, że przybierzemy na wadze. Dzięki jedzeniu chleba uregulujemy zaś nasycenie cukru w krwioobiegu, a jednocześnie – zapewnimy ciału mocy i siły. Pełne przeciwutleniaczy pieczywo okazuje się również efektywnym narzędziem w walce z procesami starzenia.


Dodaj komentarz

Komentarze

Alaaaa

2016-10-06 16:31:06


a ja tam lubię chleb i uważam ,że dzień bez kanapki jest bez sensu

OdchudzanieDieta