Czy picie dietetycznego mleka ma sens?

Czy picie dietetycznego mleka ma sens?

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

Międzynarodowe Instytucja Produktów Nabiałowych myśli się nad wytwarzaniem pokarmu bez tłuszczu, białka oraz węglowodanów, a wzbogaconego o aspartam (przetworzony artykuł do słodzenia). TYm sposobem instytucja chce wykonać coś ze zmniejszeniem dystrybucji pokarmu na świecie, a tłumaczy się pragnieniem zmagania się z plagą nadwagi...

Mimo wszystko według podziału FDA mleko trzeba tytułować mlekiem (niezłe prawda?) jedynie jeśli posiada kalorie, których instytucja chce się z pokarmu pozbyć -  wobec tego nowy artykuł ma być określany mlekiem dietetycznym... Te oto doniesienia wyczytałem ostatnio w Sieci oraz z pewnością żywię nadzieję, że nie dojdzie przenigdy do wytwarzania mleka dietetycznego!

Niskokaloryczne słodzone napoje oraz inne bzdury

Wiadomość o dietetycznym mleku nasunęła na myśl mi fragment filmu, który widziałem dawniej w tv: Grubszy mężczyzna siedzi w knajpce oraz zamawia dużą porcję jedzenia. Zapytany, czy do popijania chce colę, czy colę light odpowiada z odrazą - A jak pan uważa?

Wiadomo, że colę light. "Jestem otyły, nie mogę spożywać zwyczajnej coli, bo mi ona szkodzi". Ale podwójny burger oraz duże chipsy już nie? No z całą pewnością - dużo osób omamia tym sposobem samych siebie oraz dość sobie szkodzi.

Czytak także: Czy kawa rozpuszczalna jest zdrowa?

Słodzone napoje bez dodatku cukru, serki, czy jogurty niskokaloryczne najczęściej nie są w ogóle takie naturalne jak wskazują to ich wytwórcy. Zamiana węglowodanów na środek słodzący niedużo pomoże, jeśli nie zmodyfikujesz innych przyzwyczajeń związanych z jedzeniem, a głodzenie się przez cały dzień nie przejawia sensu, jeśli po zmroku konsumujesz wieczorny posiłek za 2. Napój to nie sok.

Powściągliwość to recepta na wszystko

Powściągliwość to rozstrzygnięcie twoich kłopotów - nikt nie każe Ci rezygnować bez wyjątku rzeczy, których uwielbiasz, jeśli jedynie będziesz pilnować się ze zjadaną, czy wypijaną ilością. Możesz spożywać kawę z mlekiem, nawet jeśli jesteś na diecie - ilość, którą wypijasz przez cały dzień, nie rzutuje tak mocno na rezultat ostateczny.

Istotniejsze jest spożywanie niedużych pokarmów parę razy przez cały dzień, rezygnacja z fast foodów oraz tłuszczy trans, przerzucenie się na niskotłuszczowe szynki i pełnoziarniste wyroby piekarskie. Jeśli będziesz przestrzegać tych reguł oraz co więcej weźmiesz za treningi (choćby 15-min. spacer w ciągu dnia zalicza się do dyscypliny ruchowych pozytywnie mających wpływ na zdrowie) to nie należy się niepokoić tym, że po kolacji wypijasz porcję coli lub na wyjściu po zakupy z twoimi milusińskimi razem zjecie lody.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDietaZdrowy styl życia