Czy gazowane napoje szkodzą?

Czy gazowane napoje szkodzą?

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

Napoje gazowane nęcą smakiem oraz ładnymi opakowaniami. Gdy jesteśmy spragnieni ochoczo sięgamy po butelkę coli lub innego barwnego napoju - zachęcani jesteśmy na każdym rogu przez lodówki z napojami oraz automaty, które umiejscawiane są choćby w sklepikach.

Tucząca eksplozja smaku

Słodzone napoje gazowane są najprawdopodobniej najbardziej powszechnymi napojami spożywanymi przez społeczeństwo, ale jednak sława nie idzie w parze ze zdrowotnymi korzyściami. Taki napój to kombinacja dużej ilości węglowodanów oraz kcal i niewielkiej dawki substancji wzmacniających.

Słodzone napoje te są szczególnie pełne kalorii, wpływają na tycie, przybliżają także do wzrostu niebezpieczeństwa zapadnięcia na cukrzycę. Dla ludzi dbających o sylwetkę, prawidłowo odżywiających się barwne słodzone napoje gazowane muszą okazać się rzeczą zbędną, ograniczoną maksymalnie. Nie chodzi o to, aby z ich popijania wycofać się w całości, ale aby zminimalizować ilość tego typu płynów konsumowanych w tygodniu.

Choćby niskokaloryczne rodzaje napojów gazowanych nie obejmują niezbędnych nam substancji wzmacniających. Wypchane są za to po brzegi elementami chemicznymi odpowiedzialnymi za odczucie smakowe oraz wygląd napoju, które niezupełnie są naturalne. Zaleca się także nie zapominać o gazowanym fosforze w nich obecnym, który sprawia wypłukiwanie wapnia z ciała.

Dodatkowa opcja

Gdy pijemy wiele napojów gazowanych, aplikujemy dużo mniej substancji, które dla naszego orgaznizmu są dużo cenniejsze. Woda mineralna, herbata, czy soki z owoców to dużo lepsza, zdrowsza opcja. 

Dla ludzi na diecie w szczególności niskokalorycznym wyborem będzie wiadomo woda, która nie posiada węglowodanów ani kcal. Nie trzeba mimo wszystko oczekiwać, że ktoś ciągle będzie spożywać jedynie wodę. Herbata posiada antyutleniacze, które wpływają na naturalne systemy obronne komórek. Soki z owoców to tymczasem kopalnia witamin oraz innych składników wspomagających organizm (przykładowo sok z ananasa zwiększa redukcję tkanki tłuszczowej).


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDietaZdrowy styl życia