Ból głowy w ciąży - objawy

Ból głowy w ciąży - objawy

Redakcja

2017-04-19

brak komentarzy

Ból głowy w ciąży, mimo że przeważnie nie stanowi zagrożenia dla organizmu mamy oraz dziecka, jest bardzo dokuczliwą przypadłością ciążową. Nie trzeba się godzić na milczące znoszenie bólu głowy w ciąży. Są z pewnością efektywne metody, by błyskawicznie a także bezproblemowo się z nim uporać. Ból głowy dotyczy większości pań w ciąży. Za jego tworzenie się odpowiada wiele elementów, między innymi hałas, zdenerwowanie, przemęczenie, zbyt mało aktywności na łonie natury, niedobór snu lub nazbyt długie spanie, wypijanie za niewielkiej ilości płynów a także nieodpowiednie jedzenie.

Przeciwdziałanie bólowi głowy

 • Zwolnij szybkość życia. Codziennie próbuj się wystrzegać stresów, wypoczywaj a także relaksuj się.
 • Wysypiaj się. W przeliczeniu na dzień jest potrzebne 8-10 h snu. Świetnie zrobi ci poobiednia drzemka.
 • Nie zapominaj o spacerach, by dotlenić ciało.
 • Regularnie się odżywiaj, ze względu na to ssanie w żołądku objawia się nie wyłącznie ssaniem organizmu, ale także bólem głowy.
 • Jedz składniki zasobne w magnez (kasza gryczana, mąka razowa, pestki dyni, muesli, banany, migdały, kakao, koper, soja, szczaw, biała fasola, botwina, jeżyny). Deficyt magnezu w ciąży bezustannie powoduje ból napięciowy, tępy a także mało silny, ale uciążliwy.
 • Nie zapominaj o transportowaniu ciału właściwej ilości wody mineralnej. Nawet nieduże odwodnienie zagraża bólem głowy. Mała czarna, herbata, gęste soki służą utracie substancji lub nie pozwalają na ich absorpcję. Najdogodniej pij mineralną wodę niegazowaną o niewielkiej obecności soli mineralnych.
 • Śpij na wygodnym materacu, ponieważ ból głowy wielokrotnie wywodzi się od pleców. Materac nie musi być ani za twardy, ponieważ na sztywnym podłożu tkanka mięśniowa są stale spięte, ani za miękki, ponieważ wtenczas kręgosłup okazuje się zgięty oraz nierówno obciążony.

Migrena w ciąży

Migrena w ciąży potrzebuje kuracji nie przez lekarza prowadzącego ciążę, ale przez specjalistę. W zwalczaniu bólów migrenowych powinien udzielić pomocy neurolog. Analizy naukowe potwierdzają, że wskutek modyfikacji hormonalnych występujących w okresie ciąży dużo kobiet chorujących na migrenę nie pamięta o bólach głowy. Zasadę owego zjawiska nie został do zakończenia poznany, mimo wszystko badania statystyczne poświadczają, iż charakterystyczne bóle migrenowe, jednostronne, pulsujące także zdecydowane w smaku, w czasie ciąży powstają zdecydowanie rzadziej. Bezpośrednio przed planowanym zajściem w ciążę dobrze uzgodnić z neurologiem terapię, ze względu na to że dużo specyfików farmakologicznych stosowanych w kuracji migreny okazuje się niewskazanych dla kobiet w ciąży. Migreny w ciąży pozwalają dodatkowo być wywołane przez zakażenia a także stany zapalne zatok, a także nieprawidłowo dobrane okulary. Wówczas niezbędna okazuje się rozmowa z laryngologiem a także okulistą.

Kiedy do specjalisty?

Od razu skontaktuj się z lekarzem, jeżeli ból głowy okazuje się nad wyraz silny a także towarzyszą mu:

 • zawroty głowy oraz nasilone wrażenie wyczerpania,
 • opuchlizny twarzy a także kończyn,
 • zakłócenia wzroku,
 • bezwład nóg oraz rąk,
 • drgawki,
 • temperatura organizmu powyżej 38ºC,
 • mdłości oraz wymioty.
Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 242 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowy styl życia