3 kroki do zadbanych stóp

3 kroki do zadbanych stóp

Redakcja

2016-07-27

1 komentarz

Chcesz, aby Twoje stopy wyglądały pięknie i zdrowo przez długie lata? Już dziś zadbaj o nie dzięki kilku prostym zasadom.

Szpilki czy płaski obcas?
To prawdziwy dylemat dla elegantek, które dbają o zdrowie. Noszenie obcasów wyższych niż 6 cm powoduje nadmierne przeciążenie przedniej części stopy. Sprzyja ono rozwojowi płaskostopia poprzecznego, powstawaniu haluksów (tzw. paluch koślawy) oraz palców młotkowatych. Każde z wymienionych zwyrodnień może powodować bolesne dolegliwości i konieczność leczenia operacyjnego. Pamiętajmy również, że szkodliwe dla stóp są buty z wąskimi noskami oraz zbyt ciasne obuwie.

Domowy pedicure
Nie musisz zostawać stałą klientką gabinetu kosmetycznego, by cieszyć się gładką skórą stóp i zadbanymi paznokciami. Pedicure możesz wykonać samodzielnie – zacznij od ciepłej kąpieli zmiękczającej naskórek. Do wody dodaj odrobinę oliwy z oliwek lub sól do kąpieli. Pamiętaj, że kąpiel nie może trwać dłużej niż 15 minut, aby nadmiernie nie rozmoczyć skóry. Po dokładnym osuszeniu stóp przejdź do usunięcia martwego naskórka za pomocą tarki lub peelingu. Uważaj na pumeks, jego porowata struktura sprzyja zagnieżdżaniu się bakterii. Następny krok to aplikacja kremu zmiękczającego – pamiętaj, aby dobrze wmasować go w skórę. Za pomocą cążków skróć płytkę paznokci, a jej krawędzie wygładź delikatnie pilnikiem.

Walcz z odciskami i modzelami
Gdy pojawiają się po pierwszych dniach noszenia nowych butów, nie lekceważ ich. Po zmiękczającej kąpieli posmaruj je gojącym środkiem i zaklej plastrem. Po kilku dniach odcisk można usunąć za pomocą tarki. Podobną procedurę zastosuj na modzele (szare lub żółtawe zgrubienie naskórka). Możesz także skorzystać z pomocy podologa, który usunie zgrubienie za pomocą skalpela.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Hallu Motion w promocji:
Hallu Motion
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 221 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

ewelinamichalska

2016-10-25 00:06:28


najważniejsze to ludzi jakoś zachęcać do noszenia klapek na basenach, tam gdzie mamy prysznice publiczne. w ten psposób możemy zahamować rozwój grzybicy.

UrodaKobieta