Wypełnianie ust kwasem hialuronowym - opinie ekspertów

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym - opinie ekspertów

Redakcja

2016-08-08

brak komentarzy

Mimo że zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nadal posiada wielu nieprzyjaciół. Fani naturalnego piękna uważają go za niepotrzebną ingerencję w urodę, a wielu użytkowników z kolei definiuje go jako coś równie normalnego, jak codzienne nakładanie kremu na twarz. Kto posiada więcej racji? Czy zabieg może zaszkodzić samopoczuciu? Na czym polega? Jak dokonać odpowiedniego wyboru kliniki? Czy warto zastosować wypełnianie ust kwasem hialuronowym? Opinie ekspertów oraz użytkowników potwierdzają, że jest to zabieg bezpieczny lecz, jak każdy sposób na poprawianie urody, musi być stosowany z należytym umiarem. 

Kwas hialuronowy - co to właściwie jest? 

Wbrew stereotypom, kwas hialuronowy (glikozoaminoglikan) okazuje się substancją całkowicie naturalną, występującą we wszystkich ciałach żywych, która między innymi wiąże wodę w skórze właściwej. Z upływem czasu ubywa jej z organizmu, a skóra gubi umiejętność wiązania wody, co skutkuje zmniejszeniem jędrności cery a także pojawieniem się niedoskonałości. Co ważne, można używać go bez przymusu przeprowadzania testów skóry. Na podstawie kwasu hialuronowego pojawiają się na rynku żele, które są używane w medycynie estetycznej do wypełniania niedoskonałości, powiększania piersi i ust. Kwasem można usta nie jedynie powiększyć, ale także... nawodnić. Odżywione, nabierają zdrowego odcienia a także subtelnie się uwypuklają.

Powiększanie ust - przyczyny, dla których najczęściej udajemy się do kliniki 

Wiadomo, zamysłem praktycznie wszystkich klientek gabinetów medycyny estetycznej najczęściej okazuje się korekta nazbyt małej dolnej lub górnej wargi, wyrównanie dysproporcji lub nadanie ustom zdecydowanie bardziej zmysłowego charakteru. Rezultat ostateczny nie musi okazać się wulgarny lub przerysowany - wystarczy użyć odpowiedniej ilości preparatu, by prezentować się w bardzo naturalny sposób.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem

Sam zabieg najczęściej trwa kilkanaście minut. Przed jego wykonaniem specjalista jest zobligowany przeprowadzić wywiad a także zebrać informacje na temat kondycji zdrowotnej pacjenta. Czas trwania zabiegu to od 15 minut do pół godziny, zależnie od metody a także ilości preparatu. Dodatkowo stosuje się 2 typy znieczulenia: miejscowe a także przewodowe. Niektórzy dodatkowo stosują miejscową aplikację adrenaliny, która blokuje krwawienie. Kwas hialuronowy aplikowany jest w skórę odpowiednią przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Mimo znieczulenia, zabieg może okazać się bardzo bolesny - usta są bowiem nad wyraz wrażliwe na bodźce zewnętrzne, niemniej ważny okazuje się próg bólu samej pacjentki, dla której zbyt ciężkie bywa nawet delikatne wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Opinie lekarzy oraz użytkowników na ogół jednak nie dowodzą, że jest to "operacja" na tyle inwazyjna, że aż niebezpieczna dla zdrowia. Przed podjęciem decyzji warto jednak zasięgnąć opinii specjalisty. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 170 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaChirurgia plastyczna