Wypadające rzęsy – jak im zapobiec?

Wypadające rzęsy – jak im zapobiec?

Redakcja

2016-07-27

brak komentarzy

Długie i piękne rzęsy to marzenie niejednej kobiety. Niestety niekiedy w stresie nerwowo je skubiemy. Nie jest to jedyna przyczyna ich utraty – powodów jest wiele, dla których rzęsy zaczynają wypadać bądź stopniowo zanikać. Zanim wpadniemy w panikę, warto zastanowić się, jakie kroki możemy przedsięwziąć, by temu zapobiec. Jeżeli czujesz, że problem dotyczy również Ciebie, czytaj dalej.

Poznaj przyczynę

W pierwszej kolejności, zastanów się, gdzie może leżeć przyczyna utraty rzęs. Niekiedy jest nią podłoże chorobowe, przykładowo łysienie plackowate rzęs. Innym razem powód utraty może leżeć w braku równowagi hormonalnej tarczycy. Takich dolegliwości nie można lekceważyć, dlatego nie bagatelizuj pierwszych objawów, tylko czym prędzej zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu. Podejdź do sprawy spokojnie – wypadanie rzęs może być spowodowane Twoimi nawykami, których po prostu człowiek się może oduczyć.

Stan alergiczny

Uczulenie na niektóre substancje zawarte w produktach do demakijażu mogą wywołać reakcje alergiczne. Jedną z ich konsekwencji jest wypadanie cienkich rzęs, a nawet ich całkowita utrata. Dlatego jeżeli po zmianie kosmetyku, zauważyłaś niekorzystne objawy, możemy przypuszczać, że wina leży po stronie produktu. W tym wypadku postaw na kosmetyki hipoalergiczne, które mogą rozwiązać ten problem.

Odstaw kosmetyki wodoodporne

Kochasz tusze wodoodporne, prawda? Owszem, są świetne, ponieważ ani deszcz ani nawet łzy nie są w stanie zniszczyć makijażu. Ich trwałość jest korzystna dla kobiet, lecz niekorzystna dla kobiecych rzęs, powodując przy tym ich wypadanie. Niestety wodoodporny tusz jest trudny do usunięcia, dlatego stosujemy mocniejszy demakijaż. Może to najwyższy czas postawić na tradycyjne kosmetyki.

Wybierz serum na wsparcie

Chcąc wybrać najlepsze wsparcie dla wzmocnienia rzęs, warto zdecydować się na produkt sprawdzony – Make Lash. Rozwiązanie bazuje na naturalnych składnikach, wśród których wymienia się biotynol tripeptide – 1 oraz prowitaminę B5. Substancje wspomagają naturalny wzrost rzęs, wzmacniają ich strukturę, przywracają elastyczność i regulują stopień nawilżenia. Warto dodać, że serum skutecznie przyciemna rzęsy oraz zwiększa ich objętość, dlatego z jego dobrodziejstwa korzystają kobiety na całym świecie. Rozpocznij kurację i Ty!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobieta