Trądzik kosmetyczny – wypowiedz mu walkę!

Trądzik kosmetyczny – wypowiedz mu walkę!

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Trądzik kosmetyczny to częste schorzenie użytkowników po trzydziestce. Powodują go nieodpowiednio dobrane produkty do pielęgnacji a także makijażu. Jeżeli dostrzeżesz pogarszający się stan skóry, skontroluj skład bardzo często używanych produktów do pielęgnacji.

To ulubione produkty powodują krostki a także wągry dokuczające długo po czasie dorastania. Zmiany trądzikowe na skórze produkowane są a wtedy, gdy komórki przewodów łojowych, którymi wytwarzane przez gruczoły sebum wędruje na wierzchnią warstwę cery, nadmiernie rogowacieją. Łój nie znajduje wówczas ujścia na zewnątrz, wskutek czego tworzą się wągry. Gdy namnażające się w wydzielinie drobnoustroje wywołają zapalenie, buduje się klasyczny ropny wyprysk. W przeciwieństwie do innych form trądziku taki kosmetyczny nie wywołany okazuje się mimo wszystko stanem zapalnym, ani hormonami. Jego powodem znajdują się nieodpowiednio dobrane produkty, które gromadzą się w ujściach gruczołów łojowych, blokując je.

Jak prezentuje się trądzik kosmetyczny?

Tę odmianę trądziku trudno odróżnić od trądziku pospolitego, bo zmiany znajdują się do siebie zbyt podobne. Trądzik kosmetyczny może prezentować się jak zwykłe wągry, podskórne guzki, ropne wypryski czy grudki. Zdarza się, że współistnieje z trądzikiem pochodzenia hormonalnego, wskutek czego trudno postawić zbilansowaną diagnozę.

Jakie produkty powodują trądzik kosmetyczny?

To schorzenie może spowodować każdy kosmetyk, który zostaje na skórze na tyle długo, by był w stanie zablokować jej pory – krem na dzień, na wieczór, produkty przeciwsłoneczne a także owe do podkładu. Jego powodem pozwalają być także składniki do pielęgnacji a także stylizacji włosów – olejki, maseczki, odżywki, pianki czy lakiery – to, że tak okazuje się, można poznać po tym, że zmiany trądzikowe lokują się na skórze tuż przy linii włosów.

Większe ryzyko wystąpienia owych kłopotów istnieją wówczas, gdy używane na co dzień produkty posiadają składniki uznane za komedogenne, co to oznacza blokujące pory a także powodujące wągry. Lista tych składników liczy więcej niż 200 pozycji, do bardzo często stosowanych przynależy parafina a także jej pochodne, talk, lanolina, silikony, barwniki, elementy aromatyczne, algi i niektóre oleje roślinne, przykładowo z awokado a także z bawełny.

Zobacz też

Manuskin Active opinie 2017

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 206 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda