Plastyka brzucha po cesarskim cięciu

Plastyka brzucha po cesarskim cięciu

Redakcja

2017-06-05

brak komentarzy

Czy wykonuje się w trakcie cesarskiego cięcia zabieg plastyczny polegający na wycięciu kawałka skóry z brzucha? Czy na życzenie pacjentki skoro i tak mają okazać się otwarte powłoki brzucha na rzecz wyciągnięcia dziecka to czy można od razu usunąć nadmiar skóry?

Plastyka powłok brzusznych

Plastyka powłok brzusznych polega na usunięciu z talii przesadnej ilości warstwy tłuszczu a także skóry, oraz na ścieńczeniu tkanki mięśniowej talii. Zabieg może okazać się przeprowadzany również u kobiet, jak także mężczyzn, którzy okazują się w dobrej sprawności fizycznej zdrowotnej.

Plastyka powłok brzusznych to nie to samo co liposukcja, chociażby ta druga może okazać się wykorzystywana w trakcie omawianego zabiegu.

Plastyka brzucha a cesarskie cięcie 

Nie wykonuje się całkowicie takich zabiegów w okresie cesarskiego ciecia. Trudno zaplanować co będzie z tkanką skórną powłok brzusznych po ciąży. Może wówczas okaże się, że właściwie zaadoptuje się a także dojdzie do fizjologicznego wyrównania nadwyżki skóry.

Zabieg likwidacji skóry w okresie cięcia cesarskiego mógłby wyłącznie skomplikować normalną adaptację ciała po ciąży.

Kiedy przeprowadzić plastykę talii?

Najdogodniej nie uprzednio aniżeli po roku z paru przyczyn.W pierwszej kolejności blizna musi się ustabilizować a poluzowana po ciąży skóra obkurczyć.

Po drugie w okresie karmienia piersią nie operuje się.

Po trzecie ciało po ciąży, połogu a także karmieniu także musi odprężyć się a plastyka talii to rozległy zabieg.

Po czwarte  niewielkie dziecko, które trzeba nosić na rękach, dźwigać itd a tego po zabiegu plastyki talii dzięki 4-6 tyg nie można robić.

Okres od porodu do przeprowadzenia zabiegu wydłuża jeżeli pacjentka posiada zamiar karmić piersią. W takim kwestii zalecamy przeprowadzenie zabiegu dopiero po skończenia karmienia piersią a także po powrocie do podobnej wagi jak bezpośrednio przed ciążą. Wtedy staną się najskuteczniejsze skutki będące konsekwencją plastyki talii, w trakcie którego usunie się pozostały nadmiar skóry.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 371 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda