Kosmetyki z warzyw: marchewka, dynia i kukurydza

Kosmetyki z warzyw: marchewka, dynia i kukurydza

Redakcja

2017-02-12

brak komentarzy

Warzywa muszą okazać się podstawowym elementem nie wyłącznie naszego jadłospisu, ale także codziennej pielęgnacji. Krem z marchwi lub zielonego ogórka, szampon z czarnej rzepy, to produkty, które musi przetestować każdy.

Kosmetyki z warzyw - marchewka uatrakcyjnia kolor

Jej korzeń posiada ogrom minerałów (między innymi potas, wapń, fosfor, siarkę, żelazo, miedź), flawonoidy i prawie komplet witamin – B1,B2, B6, C, E, H, K, PP, ale bardzo sporo prowitaminy A, co to oznacza karotenu. Nie wyłącznie okazuje się on silnym przeciwutleniaczem niwelującym negatywne na rzecz cery właściwości wolnych rodników, ale także pozytywnie rzutuje na jej kolor. Za pomocą bogactwu witamin i soli mineralnych produkty obejmujące wyciąg z marchwi lub olejek z jej nasion odżywiają skórę, przyśpieszają jej odnowę. Są doskonałe na rzecz cery suchej i dojrzałej.

Kosmetyki z warzyw - dynia odżywia i odmładza

W produktach odnaleźć można również wyciąg z miąższu, oraz pestek dyni. Ten uzyskiwany z miąższu okazuje się bogaty w sole mineralne (wapń, żelazo, fosfor, magnez) i wit. (zwłaszcza E, C i beta-karoten). Substancje owe wpływają na odbudowę cery, utrzymują pozytywny zakres jej wilgotności, wychwytują negatywne wolne rodniki, oddziałują odmładzająco, a dzięki obecności cynku wspomagają zmagać ze zmianami trądzikowymi. Z kolei wyciąg z pestek posiada obfite ilości skwalenu – elementu płaszcza lipidowego cery, oraz fitosteroli, którzy polepszają strukturę błon komórkowych i wpływają na wzrost obecności lipidów w skórze i jej lepszą giętkość.

Te składnik trafiają na ogół do produktów kosmetycznych dedykowanych pielęgnacji cery suchej i dojrzałej.

Kosmetyki z warzyw - kukurydza zmiękcza i spłyca

Kosmetyczne cechy posiada głównie olej z kiełków kukurydzy, który daje duże ilości selenu, witamin (A, E, z zespołu B) i potasu, a ponadto magnezu, wapnia, żelaza, miedzi, manganu, fosforu i cynku. Ma cechy odżywcze, łagodzące zaczerwienienia i pryszcze, wzmacniające giętkość cery. To doskonałe kopalnia skladników łagodzących zaczerwienienia i wysypki. Ze względu na własne właściwości wykorzystywany okazuje się w produktach przeznaczonych na rzecz któregokolwiek rodzaju cery również tłustej, mieszanej, dojrzałej, oraz suchej, delikatnej czy zmęczonej.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 198 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobieta