Jak wyglądać młodziej?

Jak wyglądać młodziej?

Redakcja

2016-11-06

brak komentarzy

Zastanawiasz się, jak wyglądać młodziej? Jest na to kilka sposobów – ochrona przed słońcem, gimnastyka twarzy i odpowiednia pielęgnacja. Przeczytaj nasz poradnik i wprowadź zmiany w życie już dziś. 

Ze zmarszczkami nie ma żartów, dlatego lepiej zacząć im zapobiegać zanim na dobre rozgoszczą się na twarzy. Tempo pojawiania się zmarszczek to kwestia indywidualna, uzależniona nie tylko od cech genetycznych, ale również od trybu życia i sposobu dbania o cerę. 

Uważaj na promieniowanie

Co się dzieje ze skórą bez odpowiedniej ochrony przed słońcem? Promienie UVA i UVB docierają do komórek macierzy skóry i osłabiają włókna kolagenowe oraz elastynę. Ich struktura staje się niejednorodna, poszarpana. Z kolei fibroblasty produkują mniej białka niż zwykle. W przeciwieństwie do procesu regeneracji, starzenie się skóry postępuje bardzo szybko. 

Ogranicz słońce

Gdyby nie promieniowanie ultrafioletowe, pierwsze efekty starzenia się skóry pojawiałyby się średnio około 60. roku życia. Czy można zatrzymać ten proces nie rezygnując z kąpieli słonecznych? Owszem - chowając twarz i szyję w cieniu parasola, pod rondem kapelusza lub czapką z daszkiem. Na co dzień odpowiednim wsparciem będzie krem z wysokim stopniem SPF (sun protection factor). Warto również wspierać naturalną odbudowę włókien kolagenowych, stosując wysokiej jakości kremy przeciwzmarszczkowe. Niestety te najpopularniejsze nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, dlatego zamiast kierować się marką - kieruj się etykietą.

Rozruszaj twarz

Ludzka twarz składa się z 54 różnych mięśni. Niektóre z nich możesz wyćwiczyć tak, by zapobiec powstawaniu zmarszczek:

- brzusiec czołowy – ułóż palce wskazujące pół centymetra nad brwiami i zacznij delikatnie obniżać ich pozycję razem ze skórą, jednocześnie otwieraj szeroko oczy

- mięśnie oczu – skieruj wzrok maksymalnie w prawo i w lewo, w górę i w dół, następnie zataczaj wzrokiem kręgi zgodnie z ruchem wskazówek zegara i na odwrót – ćwiczenie zakończ szybkim mruganiem (pamiętaj, aby nie otwierać oczu zbyt szeroko)

- mięśnie wokół ust – zrób „dzióbek”, wyciągając usta mocno do przodu, wytrzymaj kilka sekund i powtórz ćwiczenie. 

Sposobów na to jak wyglądać młodziej jest wiele, lecz warto je wprowadzić zanim zmarszczki na dobre rozgoszczą się na twarzy.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 192 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobieta