Jak powstają zmarszczki?

Jak powstają zmarszczki?

Redakcja

2016-10-28

brak komentarzy

Właśnie skończyłaś 25. lat, więc Twoje włókna kolagenowe zaczynają się osłabiać. Dlatego powoli wypatrujesz pierwszych niedoskonałości. Zastanawiasz się, dlaczego niedoskonałości tak prędko pojawiają się na Twojej twarzy, a nie sieją spustoszenia na twarzy innych. Upływu czasu nie unikniemy, lecz możemy zminimalizować skutki tego procesu. 

Jak powstają zmarszczki? 

Wiek rzutuje na kondycję naszej skóry, a wraz z jego upływem zmienia się jej sprężystość i elastyczność. Siła włókien kolagenowych stopniowo słabnie. Maleje również aktywność gruczołów potowych i łojowych, zmniejszają się zdolności zatrzymywania wody w tkance skórnej. To wszystko sprawia, że skóra ulega systematycznemu odwodnieniu. Zmianie ulegają również melanocyty, w efekcie skóra traci swój naturalny koloryt i pojawiają się pierwsze przebarwienia. Na samym końcu osłabieniu ulegają mięśnie twarzy. Policzki, powieki i podróbek stopniowo opadają. W końcu działa na nie również siła grawitacji. Ten czarny scenariusz wcale nie musi się przedstawiać w ciemnych barwach!

Współczesna pomoc

Na pomoc współczesnym kobietom wychodzi technologia. Okazuje się, że pozbycie się skórnych niedoskonałości wcale nie jest takie trudne. Jedną z technologicznych propozycji jest zakładany na oczy (podobnie jak okulary) elektrostymulator. Wystarczy pięciominutowa sesja do rozluźnienia mięśni twarzy oraz pobudzenia do działania tych nieaktywnych, które powodują, że kobieca skóra wygląda młodziej. Wystarczy kilka minut dziennie, aby poczuć się młodziej i piękniej! Ale czy na pewno chcemy potraktować twarz elektrowstrząsami?

Naturalna pomoc

Okazuje się, że elektrowstrząsy nie będą konieczne, jeżeli zastosujemy kilka praktyk urozmaicających codzienność. Po pierwsze, zastanówmy się dwa razy, zanim ułożymy tłuste i wysokokaloryczne danie na talerzu. Okazuje się, że potrawy pełne kalorii (konsumowane szczególnie w sieciach fast food) odbijają się negatywnie na kondycji skóry. Pamiętajmy, również o wypijaniu co najmniej 2 litrów wody dziennie. To naturalne dobrodziejstwo doskonale nawilży skórę, a jednocześnie zapobiega nadmiernej utracie wody ze skóry. A gdy chcemy zrobić coś więcej dla siebie, zrezygnujmy z takich używek jak alkohol czy papierosy.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 163 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobieta