Jak dbać o włosy w czasie snu?

Jak dbać o włosy w czasie snu?

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Głowisz się czy spać z rozpuszczonymi włosami, czy dobrze je związać? Położyć maseczkę czy olejek? Poniżej parę wskazówek związanych z pielęgnacją włosów w czasie snu.

Wysusz włosy

Najistotniejsze, by nie kłaść się spać do łóżka z mokrymi włosami. Ocieranie nimi o poduszkę pogarsza łuski włosa.

Maseczki a także olejki

Jeżeli masz czas na to, aby po wstaniu z łóżka myć włosy - zaaplikuj bezpośrednio przed pójściem spać na włosy maseczkę. Nastepnie rozczesz włosy, tak by jednakowo zaaplikować artykuł i wysusz suszarką. Zwiąż włosy w warkocz, a na drugi dzień rankiem zmyj maseczkę. Taki zabieg opłaca się powtarzać przynajmniej raz tygodniowo. Możesz także wypróbować odżywki a także maseczki do aplikowania na wieczór. Ich oddziaływanie jest mocniejsze, ciągle są wzbogacone o proteiny a także zwykle nie obligują do spłukiwania.

Olejki oraz serum na rozdwojone końcówki włosów

Olejki i serum dobrze spełniają oczekiwania jako składniki na wieczór. TAKŻE wcale nie musimy ich rankiem spłukiwać. Będzie wystarczające, że włożymy nieco produktu na same końcówki włosów.

Związać czy rozpuścić?

Rekomendujemy zawiązywanie! Rozpuszczone włosy nie jedynie się plączą (wskutek czego ciężej je rankiem rozczesać), także większą powierzchnią ocierają sie o poduszkę. Plusem bywa, że cebulki kosmyków odpoczywają od mocnych spięć także koków. Wobec tego - nie opłaca się związywać kosmyków w koński ogon a także kok bezpośrednio przed położeniem się spać. Chyba, że jest on z pewnością luźno upięty. W innym przypadku nadstawiamy włosy na wypadanie. Złotym środkiem jest zaplecenie warkocza, a najdogodniej 2 - tak, by nic nie uwierało nas w plecy w czasie leżenia. Gumka musi być obszyta delikatnym materiałem. Część fryzjerów związuje włosy w luźnego koka na czubku głowy (spinając włosy spinkami), co powoduje, że rankiem są one bardziej puszyste a także podniesione u nasady.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 159 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobieta