Glinka kosmetyczna- rodzaje i właściwości

Glinka kosmetyczna- rodzaje i właściwości

Redakcja

2016-09-18

brak komentarzy

Czy wiesz ze glinki kosmetyczne świetnie oczyszczają cerę i całe ciałdodajo? Istnieje wiele odmian glinek i każda z nich posiada inne właściwości. Przeczytaj o rodzajach glinek kosmetycznych i wybierz odpowiednią dla twojej skóry.

Zielona glinka 

Swój specyficzny kolor zawdzięcza zawartości jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Doskonała okazuje się do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, z egzemą lub łuszczycą. Posiada cechy dezynfekujące i gojące, a więc odtłuszczające, detoksykacyjne i odżywcze. Nie powinny jej używać ludzie o skórze suchej i delikatnej. Opłaca się dodać, że dzięki cechom antyseptycznym blokuje rozmnażanie się drobnoustrojów fermentacyjnych i gnilnych, co z kolei powoduje, że możliwe jest głębsze oczyszczenie cery. Dzięki atrybutom ściągającym może być istotnym sojusznikiem w bitwie ze zmarszczkami.

Czerwona glinka

Przejawia zbliżone cechy co glinka zielona. Absorbuje sebum i zanieczyszczenia, wobec tego doskonale nadaje się do pielęgnacji cery tłustej, ale delikatnej, a więc naczynkowej, bo funkcjonuje łagodniej niż zielona. Uszczelnia i obkurcza naczynka krwionośne, wspiera w kuracji zmianach trądzikowych różowatego. Przeciwdziała więc rozszerzaniu się naczynek krwionośnych, dzięki czemu skóra długotrwalej jest świeża i jedwabista w dotyku.

Żółta glinka 

WŁaściwie odróżnia się od glinki czerwonej wyłącznie barwą i ilością tlenku żelaza, jakiego w tym przypadku jest więcej. Wykorzystuje się ją w pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej. Okazuje się właściwa także dla skóry dojrzałej.

Biała glinka

To najbardziej znana i najchętniej stosowana odmiana. Jej cechy zwężające, odżywiające i regenerujące powodują, że najrozsądniej rozprawia się w pielęgnacji skóry suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Funkcjonuje także łagodząco i zabliźniająco, dzięki czemu polepsza się kolor cery. Biała glinka jest tak łagodna, że wykorzystuje się ją choćby w pudrach dla niemowlaków.

Różowa glinka 

Okazuje się połączeniem glinki czerwonej i glinki białej w proporcji 1:2, dzięki czemu zawdzięcza swój subtelny różowy kolor. Równocześnie ta stworzona sztucznie glinka zachowuje cechy obu składowych glinek. Nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej i delikatnej, choćby tej ze skłonnościami do uczulenia i podrażnienia. Trzeba ją używać również w kwestii skóry mieszanej, a także suchej. Dzięki własnym atrybutom ściągającym powoduje, że cera prezentuje się lepiej, a przy okazji koi i odpręża przemęczoną cerę.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 141 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KobietaDomowe kosmetyki