Domowe sposoby na depilację ciała

Domowe sposoby na depilację ciała

Redakcja

2016-09-22

brak komentarzy

Zwiewna sukienka, bluzka bez rękawów, kostiumu kąpielowego... Im robi się cieplej, tym dużo więcej ciała odsłaniasz, a to zobowiązuje – zadbaj, by skóra była zupełnie jedwabista w dotyku. Depilacja w domu przejawia własne korzyści - okazuje się niedroga a także możesz ją trenować, gdy jedynie masz ochotę.

Golenie maszynką 

Na zwilżonej skórze rozprowadź warstwę kremu do golenia – produkt zmiękcza włoski a także gwarantuje maszynce poślizg, co minimalizuje niebezpieczeństwo otarć a także podrażnienia. Jeżeli nie posiadasz takiego kremu, możesz użyć pieniącego się żelu pod natrysk lub mydła zawierającego środki odżywcze. Używaj maszynki zaprojektowanej umyślnie dla kobiet – posiada ruchomą rączkę, dzięki czemu dopasowuje się do krzywizn ciała, a także delikatne blizny nasączone wyciągiem z aloesu. Goląc, ostrze maszynki załóż pod włos.

Depilator

Pochłania dużo, ale to wydatek jednorazowy. W dłuższej perspektywie depilator z pewnością wypadnie taniej niż kupno kremów, woskowych plastrów czy maszynek do golenia. To narzędzie wyposażone jest w sprężynki, które chwytają oraz wyrywają włoski. Zabieg najrozsądniej wykonuj pod koniec dnia, po kąpieli. Przedtem wymasuj ciało gąbką, by zwiększyć włoski, wówczas depilator szybciej je złapie. Wykonuj niewielkie koliste ruchy, nie przyciskając urządzenia bardzo do skóry.

Domowa depilacja woskiem

W domowych warunkach lepiej nie korzystać z wosku, który należy rozpuszczać, ponieważ prosto się nim poparzyć. Bezpieczne oraz nietrudne w użyciu są kupione plastry z woskiem, którymi możesz wydepilować każdą partię ciała. Na początek naszykuj skórę – zwilż ją oraz osusz, pocierając ściereczką, by włoski się podniosły. Możesz dodatkowo wytrzeć skórę niewielką ilością talku – wosk będzie wówczas lepiej przylegał. Rozgrzej plaster, pocierając go w okresie między dłońmi, rozdziel oraz przyklej zgodnie z kierunkiem rozwoju kosmyków. Wygładź go a także dociśnij, a potem dynamicznie zerwij w stronę przeciwną do rozwoju włosa.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobietaDomowe kosmetyki