Ciąża, karmienie piersią i menopauza a wygląd piersi

Ciąża, karmienie piersią i menopauza a wygląd piersi

Redakcja

2016-08-28

brak komentarzy

Piersi to autentyczna duma kobiecego ciała, która dodatkowo wzbudza zainteresowania płci przeciwnej, ale czy wiesz, że wygląd Twoich piersi zmienia się zależnie od osiągniętego wieku? W jaki sposób można zaobserwować takie zmiany? O czym świadczą? Już śpieszymy z wyjaśnieniem!

Ciąża a wygląd piersi

Podczas ciąży wskutek występujących wewnątrz organizmu burz hormonalnych dochodzi do ważnych zmian dotyczących prezencji i kształtu piersi. W związku z przyrostem przewodów i mlecznych gruczołów, wielkość piersi ulega powiększeniu, co czasami może objawiać się ich wyższą wrażliwością lub dokuczliwością.

Poznaj też najlepsze ćwiczenia na wiotkie ramiona!

Brodawki sutkowe robią się ciemniejsze w barwie, a to znak intensywniejszej produkcji pigmentu – melaniny. Większe piersi pozostają przez cały okres karmienia. Po skończenia, ich wygląd ulega następnym zmianom. Redukuje się wielkość warstwy gruczołowej, a to w rzeczywistości oznacza wymóg wymiany staników na mniejsze.

Menopauza a wygląd piersi

Przygasanie czynności hormonalnej jajników powoduje, że w piersiach powiększa się zawartość warstwy tłuszczowej w relacji do gruczołowej, co może przyczynić się do zmian w kształcie. Procesy powiązane ze zmianami na tle hormonalnym mają wpływ na osłabienie tkanki mięśniowej oraz więzadeł, powodując, że piersi zmniejszają się oraz robią się obwisłe.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 164 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

UrodaKobietaChirurgia plastyczna