Azjatycka pielęgnacja skóry

Azjatycka pielęgnacja skóry

Redakcja

2016-12-13

brak komentarzy

Azjatycka pielęgnacja skóry niezmiennie była pewną zagadką. Widząc wyjątkowo zadbane Japonki czy też Koreanki ciśnie się na usta pytanie: ,,Jak one to robią?''. Chociaż każda kobieta stara się troszczyć się o cerę jak najrozsądniej, tylko nieliczne mogą poszczycić się rzeczywiście nieziemską cerą. Przyczyną może być niewłaściwie dopasowana pielęgnacja albo pielęgnacja byle jaka. Europejki wydają więcej gotówki na produkty do makijażu niż do pielęgnacji, a Azjatki – odwrotnie. Skupiają się przede wszystkim na pielęgnacji, a make-up traktują jako dopełnienie dziennego rytuału oraz większą ochronę przed promieniami słonecznymi. Rezultat nowego podkładu czy pomadki widać natychmiast, a na oddziaływanie serum czy kremu należy uzbroić się w cierpliwość parę tygodni. Mimo wszystko praca nad zdrową, jędrną cerą przynosi więcej długofalowych zalet niż tylko doraźne tuszowanie mankamentów. Następną ogromną różnicą jest nacisk na właściwości prewencyjne zamiast wojnę z kłopotami, które już się objawiły. Takie podejście okazuje się efektywne, gdyż niwelowanie niedoskonałości czy ciemnych plamek okazuje się zdecydowanie bardziej kłopotliwe niż przeciwdziałanie ich tworzeniu się. W związku z tym z całą pewnością Azjatki obronią cerę przed groźnym promieniowaniem UV, a dodatkowo pielęgnują oraz nawilżają cerę już od wczesnej młodości.

Ampułki, serum, koncentraty

Ampułki czy też koncentraty znane są nam pod postacią serum. To skondensowany artykuł, który wpływa na określone dolegliwości cery. Wykorzystujemy serum, gdy skóra okazuje się nazbyt sucha albo tłusta, tworzą się zmiany kolorytu, niedoskonałości albo piegi. Serum stosuje się poprzez dość krótki okres czasu, tylko do chwili, aż pojawią się rezultaty. Także Azjatki czerpią z tego produktów kosmetycznych, gdy pragną w błyskawicznym czasie odżywić cerę. Jeżeli nie posiadasz większych dolegliwości z cerą, taki punkt możesz pominąć.

Nałożenie maseczek

Maski w płachcie albo klasyczne maseczki nakłada się na twarz co najmniej dwa tygodniu. Powszechne w Azji paseczki w płachcie zdobywają w Polsce coraz większą sławę. Od klasycznych masek rozróżnia je metoda aplikacji - nałożenie na twarz płachty nasączonej preparatem. Takiego rodzaju maski są dodatkowo wyjątkowo różnorodne, są w różnorodnych barwach, zapachach, składach czy też fantazyjnych opakowaniach. Płachta stopuje składniki aktywne przed ulotnieniem się, przylega do cery, co zdecydowanie wzmaga rezultat.  Maseczkę w płachcie trzymaj na buzi poprzez ok. 20-30 minut, a nastepnie rozprowadź na powierzchni resztki produktu.

Krem pod oczy

Azjatki, które wyjątkowo efektywnie radzą sobie z oznakami starzenia, przenigdy nie zapominają o pielęgnacji okolic oczu. To dokładnie oczy przeważnie zdradzają wiek kobiety, a zasinienia czy też worki postarzają choćby szczególnie młodą osobę. Używanie kremu pod oczy może wyeliminować albo zapobiec tworzeniu się opuchlizny, sińców czy też kurzych łapek. Azjatyckie kremy pod oczy przypominają esencję albo serum w ampułce - są lekkie, łagodne oraz silnie skondensowane.

Nawilżanie

Kobiety korzystają z kremu nawilżającego dwa każdego dnia albo za każdym razem wtedy, gdy czują przesuszenie cery. Azjatki z kolei aplikują krem na cerę tylko pod koniec dnia. Gdyż preparat nawilżający reguły jest tłusty, jego używanie zostawia się na sam koniec. Rankiem stosuje się emulsję z filtrem przeciwsłonecznym, bo to podstawa pielęgnacji cery. Typowy krem nawilżający stosuje się przed pójściem spać oraz zostawia na powierzchni do wchłonięcia. Raz w przeciągu tygodnia wyrównuje się tan etap pielęgnacji o nawilżająca maseczkę.

Ochrona przeciwsłoneczna

Najsilniejszą wagę Azjatki przywiązują do ochrony cery przed promieniami słonecznymi. Rozumieją, że bez tego nie posiada sensu każda pielęgnacja, ponieważ to z całą pewnością promieniowanie ULtrafioletowe jest przyczyną tworzenia się ciemnych plamek, niedoskonałości oraz utraty elastyczności cery. Ze względu na to że naprawa posłonecznych uszkodzeń okazuje się właściwie niemożliwa, codziennym nawykiem okazuje się aplikowanie skóry kosmetykiem z wysokim filtrem UV, filtry wykorzystują także panowie oraz dzieci. Do wyboru tylko kremy, ale także pudry, płyny, bazy pod make-up z wysokimi filtrem UV. Kwestię ułatwia fakt, że opalenizna w Azji okazuje się zwyczajnie niemodna, nikt nie wstydzi się zatem bladości oraz nie stara się jej ukrywać pod samoopalaczem czy bronzerem. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 183 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda