2 naturalne sposoby na szybką regenerację włosów: pokrzywa i mięta

2 naturalne sposoby na szybką regenerację włosów: pokrzywa i mięta

Redakcja

2016-09-11

1 komentarz

Masz suche, zniszczone i matowe włosy? Przywróć im piękny wygląd, wykorzystują te 3 naturalne sposoby na szybką regenerację włosów.

Regenerujące właściwości pokrzywy

Zagotuj 0,25 l octu owocowego oraz zalać nim trochę suszonych pokrzyw. Pokrzywy zaleca się pozostawić w occie przez kwadrans, potem odcedzić płyn przez drobne sitko. Powstały w taki sposób lotnion schłodzić i co drugi dzień przemywać nim delikatnie włosy. Po wysuszeniu, wmasowywać w skórę głowy nieco olejku z korzenia łopianu. Do zabiegu zaleca się także wypijanie bezpośrednio przed zaśnięciem filiżanki herbaty ze skrzypu polnego, a po wstaniu z łóżka na pusty brzuch kubka świeżego soku z rzeżuchy. Kurację stosuje się przy przesadnym wypadaniu włosów.

Pokrzywa powstrzymuje wypadanie włosów oraz odżywia. Pokrzywa od długiego czasu okazuje się znana jako środek na umocnienie korzonków włosowych oraz przeciwdziałający łupieżowi. Zrób sobie płukankę pokrzywową (nie nadaje się do jasnych włosów). Suszone liście pokrzywy (łyżeczka na szklankę) lub gotową herbatkę z pokrzywy zalewamy gorącą wodą. Po naciągnięciu oraz wystudzeniuy płuczemy włosy. Nie powinno się korzystać z świeżych pokrzyw, bo nieco barwią włosy na zielono.

Zobacz taże: Ocet jabłkowy na włosy - domowy sposób na witalność

Gdy męczy nas wypadanie włosów, stosujemy następującą zabieg: Garść pokrzyw zalewamy 1/4 l zagotowanego octu owocowego. Pokrzywy pozostawiamy w occie na 15 min., następnie filtrujemy płyn przez sitko. Oziębionym płynem przemywamy włosy co dwa dni. Będą silniejsze.

Mięta na odżywienie skóry 

Gdy skóra głowy okazuje się silnie przesuszona, a włosy kruche , słabe oraz mało sprężyste, możemy użyć płukankę z mięty (stosujemy ją dla włosów ciemniejszych lub rudych, jasne mogą się nieco zabarwić). Jednym litrem octu owocowego lub winnego zalewamy trochę mięty. Mieszankę tę zamykamy w szczelnym dzbanku oraz stawiamy w ciepłym miejscu (lub na słońcu) na 14 dni. Potem filtrujemy ocet, mocno wyciskamy zioła oraz odcedzamy płyn przez gazę do butelki. Po każdym myciu płuczemy włosy oraz skórę głowy. Nadaje się szczególnie do tłustych włosów. Płukanki z mięty to jeden z najlepszych naturalnych sposoby na szybką regenerację włosów.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 248 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

marzenalon1

2016-10-25 00:03:19


o, czyli pokrzywa nie tylko na odchudzanie

UrodaKobietaDomowe kosmetyki