Zwiotczała skóra na brzuchu

Zwiotczała skóra na brzuchu

Redakcja

2017-02-06

brak komentarzy

Po ciąży, po zrzucaniu nadwagi a także z wiekiem nasza skóra robi się wiotka, dostrzegalnie gubi elastyczność. Zimą to jeszcze pół biedy. Obwisły brzuch zakrywamy swetrami, upychamy w spodniach. Gorzej na gorących piaskach, na basenie, w saunie – gdy musimy się rozebrać.

Ciąże a także zrzucenie nadwagi

Jeśli nadmuchamy balonik, a następnie wypuścimy z niego powietrze, nie wróci on do stanu poprzedniego, a jego powłoka przypomina flak. I mimo że nasza skóra posiada daleko wyższą sprawność do odnawiania aniżeli sztuczne tworzywo balonika. Jeżeli ją rozciągniemy, a następnie pozbawimy podpory (czy to w formie płodu czy warstwy tkanki tłuszczowej), będzie ona wiotka, luźna, będzie marszczyła się a także lekko zwisała.

Możemy mieć dwa rodzaje kłopotów z zwisającą tkanką skórną. Ten pierwszy – gdy tkanka tłuszczowa zniknęła, waga a także obwód talii okazują się już zadowalające, a skóra zostaje. I drugi – gdy stykamy się również z nadmiarem skóry, jak i oponką, a więc zbyt dużą ilością warstwy tłuszczu. W tej drugiej kwestii winny okazuje się głównie brak ruchu, niewłaściwa zbilansowana dieta a także siedzący tryb życia. Mamy zatem już diagnozę, teraz moment na właściwości.

Czas na treningi

Na wstępie musimy umocnić mięśnie proste i skośne brzucha. Bez tego inne nasze trudy nie dadzą rezultatu. Skuteczne okazują się treningi izometryczne, a więc statyczne ćwiczenia siłowe, polegające na napinaniu na 3-5 sekund mięśni brzucha. Zaletą tych ostatnich okazuje się to, że są łatwe a także mogą być robione w dowolnym okresie a także miejscu (przy pisaniu na laptopie, zmywaniu, prasowaniu).

Po pomoc do gabinetu

W pierwszej kolejności – masaże. Stymulują perystaltykę jelit a także uelastyczniają skórę. Pomogą przy średnim nasileniu kłopotu obwisłego brzucha. Uelastycznią skórę, napną ją. Gdy nie uzyskamy satysfakcjonujących efektów, można skosztować zabiegów gabinetowych. Przykładowo Exilis, w trakcie jakiego dochodzi do podgrzania danego obszaru ciała, co prowokuje wzmocnienie mechanizmów procesów trawiennych a także rozbicie komórek tłuszczowych.

Inną propozycją okazuje się zabieg, który zmusi ciało do minimalnego treningu, przykładowo Vacu Fit w wersji termo z podczerwienią lub w wersji z podciśnieniem. To kapsuły, wewnątrz których umieszczone okazują się bieżnie. W jednej bardzo oddziałują promienniki podczerwieni, która rozgrzewa, rozszerza krwionośne naczynia, co w rezultacie pobudza ukrwienie, dostawę tlenu a także neutralizuje substancje toksyczne. Podciśnienie z kolei rozpędza redukcję warstwy tłuszczu przy niedużym wysiłku fizycznym. Rezultat ostateczny to redukcja niechcianych centymetrów w tych najbardziej newralgicznych przestrzeniach i widoczne wygładzenie cery a także poprawa jędrności.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport