Przekąski też mogą być zdrowe!

Przekąski też mogą być zdrowe!

Redakcja

2016-11-09

brak komentarzy

Czy ktokolwiek nie lubi sięgać po przekąski? Zapewne trudno odszukać taką osobę, tym bardziej, że artykuły z tej grupy można odszukać na prawie każdej sklepowej półce. By jednak cieszyć się formą na dłużej warto wybrać produkty alternatywne do chipsów i solonych krakersów. A jakie? Odnajdźmy zdrowe łakocie z Polski i innych stron świata.

Podjadanie po polsku

W Polsce nie stroni się od słodkości. Według raportu z 2014 roku aż 91% procent społeczeństwa kupuje smakołyki. Najczęściej wybierane są wszelkie wyroby czekoladowe. Niemniej jednak, rynek solonych przekąsek ma się równie dobrze. Oczywiście, polska dieta nie jest jedynie bogata w słodycze. Moda na zdrowy styl życia i większa uwaga podczas zakupów owocuje. Obecnie coraz chętniej szukamy produktów o niskiej zawartości tłuszczu bądź produktów pozbawionych glutenu. Co zatem wybieramy? Przeważnie dietetyczne wersje znanych nam artykułów – paluszki z mąki pełnoziarnistej, chipsy wielozbożowe. Słodycze zastępowane są natomiast owocami, jogurtem, ciasteczkami owsianymi bądź musli.

Podjadanie po amerykańsku

Liderem w zakresie spożycia łakoci są Amerykanie, którzy najczęściej sięgają po słone produkty – chipsy, orzeszki, krakersy. Efektem takiego jedzenia są przerażające dane – co trzeci mieszkaniec USA cierpi na otyłość. Co zatem warto jeść między posiłkami będąc w Stanach Zjednoczonych odmawiając sobie wizyty w sieciach fast food? Przede wszystkim batoniki musli, orzechy, chipsy warzywne, jogurt i hummus. Koniecznie warto zwrócić uwagę na mrożony jogurt, czyli mniej kaloryczną alternatywę lodów.

Podjadanie po azjatycku

Czy wiesz, że dieta mieszkańców krajów azjatyckich jest uważana za jedną z najzdrowszych na świecie? Powodem jest także klasa przekąsek. Mimo, że w Azji przoduje czekolada to zaraz za nią w gronie azjatyckich łakoci wymieniane są świeże owoce i warzywa. Tutaj słone chipsy nie mają miejsca. Są skutecznie zastępowane zdrowymi produktami!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 201 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieDieta